Бізнес план мотузкового парку

Бізнес-план мотузкового парку та окупність

Мотузковий парк — це просто і вигідно

Ми хочемо розповісти про переваги бізнесу “Мотузковий парк” або zip line та як правильно прорахувати його витратну частину та окупність, виходячи з нашого досвіду.

Майже вся Європа забудована мотузковими парками та популярність цього напряму приваблює дедалі більше небайдужих любителів активного відпочинку. Лише на території Кракова таких парків налічується близько трьох! У країнах СНД цей спортивний тренд нещодавно почав набирати обертів. Ось чому ця бізнес-ідея оригінальна, а питання будівництва такого парку зараз є дуже актуальним. Якщо Ви вирішили організувати свій цікавий та прибутковий бізнес, то ця стаття для Вас.

Бізнес-план мотузкового парку та окупність
Місце будівництва мотузкового парку

Місце будівництва мотузкового парку

Щоб правильно проаналізувати місце для будівництва парків, потрібно підійти до цього питання з різних боків. Для початку ми проведемо екологічний аналіз території, а саме визначимо рівень здоров’я дерев. У цьому завдання нам допоможуть фахівці-екологи, які означать категорію придатності деревини. Їх буває шість. Для будівництва парків підходить 1 та 2 категорія.

Наступним етапом підбору місця для атракціону буде аналіз прилеглої території та конкурентів. Тут потрібно врахувати також людину-потік. Якщо він менший за сто осіб на день, то будувати парк у такому місці нерентабельно. Останнім, але важливим моментом є проєктування додаткових споруд та пропускних шляхів на територію парку. Під цим ми маємо на увазі вхід у парк, який має бути максимально зручним і помітним для клієнта, а також доріжки, які бажано продумати таким чином, щоб було комфортно переміщатися територією і водночас не виникало пробок.

Цільова аудиторія

Щодо цільової аудиторії, то в цьому питанні у нас немає права на помилку! Багато хто необачно вважає, що найбільший інтерес до такого виду атракціону виявляють підлітки. Але, як практика показує, лише 12% підлітків є клієнтами парку, тоді як дітей приходить 80%, а дорослих 8%.

Наприклад, у Європі трохи інакше. Основними відвідувачами парків є дорослі, 15% – діти до 10 років, 25% – підлітки, 50% – дорослі від 20 до 50 років та 10% – люди старше 50 років. Тому, у міру зростання інтересу до цього бізнесу, питання потребує постійного моніторингу та адаптації особливо менталітету населення.

Цільова аудиторія
Планування парку

Планування парку

Безпрограшною ідеєю в плані оптимального планування парку буде рішення включити 2-3 смуги для дітей. Якщо хочете дізнатися про це детальніше, про будівництво дитячих мотузкових парків можете прочитати тут.

Оптимальним варіантом для бізнесу буде мотузковий парк сімейного типу (1 смуга для зовсім маленьких дітей до 7 років, 2 смуги для дітей, 2 смуги для підлітків і дорослих + можливо zip-line траса). Такий змішаний тип атракціону виявиться також привабливим для квестів та корпоративного відпочинку.

Документація на парк

Як розв’язати законодавче питання? Наша компанія надає всі технічні сертифікати та працює за міжнародними стандартами якості, тож питань щодо безпеки та екологічності у представників влади не виникне.

Документація на парк

Фінансові прорахунки:

Оптимальний парк:

4 маршрути по 5 етапів + zipline

  1. Пропускна спроможність – 4 маршрути * 15 клієнтів * 3 (по 20 хвилин – етап) = 180 клієнтів на годину.
  2. Ціна маршруту – 4 $
  3. Ціна тролея – 2 $
  4. Середній чек – 2 маршрути + 0.25 тролея (це 25% з тих, хто купив квиток на мотузковий парк, купить тролей)

Вартість будівництва парку*:

4 маршрути по 5 етапів + тролів

Ціна 1 етапу (послуга без матеріалів) – 930 $

Ціна zipline – 1900 $

Витрата на матеріали – 4 580 $

Разом: 930 $ * 20 етапів + 1900 $ + 4580 = 25 080 $

* Ціни вказані приблизно, оскільки кожен мотузковий парк індивідуальний.

Витрати мотузкового парку:

На прикладі курортного міста та парку з 4 маршрутів по 5 етапів + тролів, ми прорахували щомісячну витрату на оренду, амортизацію парку, рекламу та персонал.

Оренда місця = 1800 $ (якщо це ваша земля не враховуйте)

Отже, на такий парк потрібно 5 інструкторів з техніки безпеки зарплата від 300 $ (так само залежить від регіону)

Разом 5 * 300 = 1500 $

2 касира 2*300 = 600 (можна встановити електронну систему обліку продажу квитків та відвідувачів, для більш точної інформації)

Керуючий – 350 $

Охорона (якщо є необхідність) = 200 $

Амортизація парку – 200 $

Разом витрат : від 4 050 $

До приблизного підрахунку витрат ми не включили такі бажані статті, як страховка відвідувачів та реклама. Щоб залучити до парку велику кількість відвідувачів, Вам знадобляться білборди, банери, листівки та сайт. Якщо Ви вирішите скористатися нашими послугами та замовите будівництво мотузкового парку у компанії «Rope Park», то отримаєте абсолютно безкоштовно розробку інтернет-сайту для Вашого парку.

Окупність та прибуток:

Отже, ми наблизилися до останнього і найважливішого пункту. Нижче ми прорахували середньостатистичний дохід від парку середньої величини:

Із 500 потенційних клієнтів на день куплять послугу 20%

тобто. 500 клієнтів * 20% = 100 клієнтів

Середній чек – 8 $

Дощові дні – 5 днів

Дохід = 100 клієнтів * 8 $ * 25 днів = 20 000 $ на місяць

Чистий прибуток на місяць (сезонний) = 20 000 – 4 050 = 15 950

Повернення інвестицій: 25 800 / 15 950 = 1.617 (близько 2 місяців)

Як бачите, окупність цього бізнесу, навіть за найгірших розкладів — менше пів року. Тому саме час діяти вже зараз. Якщо Вам цікаво відкрити свій мотузковий парк, то ми складемо бізнес-план парку з усіма прорахунками і вирішимо всі важливі та поточні питання. Телефонуйте, ми будемо раді допомогти Вам!

Окупність та прибуток:

Хочете знати, як ми можемо допомогти вам?

Є питання? Ідеї? Залиште свій номер телефону і наш спеціаліст зв’яжеться з вами.