Будівництво Віа феррата (Via ferrata)

Будівництво Віа феррата (Via ferrata)

“Via ferrata” – це термін італійською мовою, що перекладається як “залізниця”. Це вид верхової прогулянки, який включає використання металевих стапельних шляхів, кабельних мостів та інших типів металевих фіксацій для полегшення проходження по вертикальних або крутих скельних поверхнях.

Віа феррата це

Via ferrata дозволяє людям без досвіду скелелазіння безпечно та комфортно досліджувати гірські місцевості. Для проходження такими маршрутами зазвичай потрібна навичка управління технічним обладнанням та використання спеціального спорядження, таких як карабіни, ремені безпеки та шоломи.

Зараз багато гірських районів у різних країнах, таких як Італія, Швейцарія, Франція, Німеччина, Австрія та Іспанія мають безліч via ferrata для туристів.

Віа феррата це
Спорядження Via ferrata

Спорядження Via ferrata

У мінімальному варіанті вздовж всієї такої ділянки є страхувальний канат або ланцюг, зафіксовані сталевими анкерами на певній відстані один від одного. Додаткові варіанти – упори для ніг у вигляді сталевих скоб, рифлених пластин або звичайних штирів. Якщо дозволяє ділянку, вона може бути обладнана у вигляді металевих сходів. Найбільш складний так званий «спортивний тип» Via ferrata може включати підвісні мости, а також навісні переправи, що фактично є паралельно натягнутими особливо міцними канатами.

Навіть комплект страховки включає спеціальну «самостраховку для віа феррат» та універсальну страхову систему або альтанку.

Де є траси Via ferrata

Початок будівництва віа феррат було покладено в Австрії ще 1843 року. Найбільш активно їх установка почалася в 90-і роки минулого століття, і поширені вони поки в основному в Альпах, де їх налічують понад 1000. Альпіністи, що займаються сходженнями на таких ділянках, або як їх ще називають «фератисти», можуть користуватися віа ферратами або безкоштовно , або за невелику плату, щоб удосконалювати свою майстерність. Рівень складності та протяжність таких Via ferrata різні.

Зараз у Європі будівництво віа феррат знаходиться «на піку»: щороку, починаючи з 2008 року, щороку будують близько 50 нових.

В Україні існує лише один маршрут Via ferrata розташований у Криму, в ущелині Кізіб-Коба завдовжки 60 метрів.

Де є траси Via ferrata
Для чого потрібні маршрути Via ferrata?

Для чого потрібні маршрути Via ferrata?

Віа феррата – це майже звичайний мотузковий парк тільки розташований не на опорах, а на природних скельних ділянках (так само можна створити маршрут і в центрі міста). Ця розвага дозволяє звичайним людям із середньою фізичною підготовкою доторкнутися до природи. Якщо місце розташування маршруту мальовниче та популярне, то відбою від відвідувачів та туристів просто не буде, а це економічна складова яка може сприяти розвитку національних парків та заповідників.

Де замовити віа ферати?

Облаштуванням гірських ділянок та створенням тролів та віа феррат займаються спеціалізовані фірми, що розвивають діяльність у галузі промислового альпінізму. Це надійні серйозні фірми, у штатах яких перебувають професійні альпіністи.

Однією з таких фірм, що надає аналогічні послуги вже понад 20 років на світовому ринку, є компанія Rope-Park. Ми активно займаємося проєктуванням, створенням та подальшим обслуговуванням тролів, мотузкових парків, віа феррат а також екстремальних атракціонів.

Де замовити віаферати?
Замовити будування Via ferrata

Переваги компанії Rope-Park

Компанія Rope-Park має значний досвід створення таких ділянок у різних природних рельєфах. У штаті компанії, як професійні альпіністи, і досвідчені будівельники. Такий тандем дозволяє створювати продукцію високого рівня якості та надійності. Будівництво маршрутів віа феррата та тролів в даний час виділено в окремий перспективний напрямок діяльності.

via-ferrata будівництво Rope ParkRope-Park розвиває партнерство з відомими зарубіжними фірмами.

Також компанія має досвід і налагоджену маркетингову схему роботи з потенційними споживачами таких послуг, тобто бажаючими освоювати нові гірські стежки, тренувати майстерність або здійснити сходження в екстремальних умовах.

Крім того, компанія готова сприяти партнерам на місцях для того, щоб вони самостійно продовжували потім розвивати бізнес-діяльність на основі експлуатації таких обладнаних ділянок.

Замовити будування Via ferrata

Якщо ви плануєте, будівництво Via ferrata обов’язково звертайтесь до професіоналів. Ми із задоволенням збудуємо віа феррата гойдалку або проконсультуємо Вас з усіх питань будівництва.

Будівництво парків пригод

Проєктування

Після заповнення брифа ми починаємо проєктування нового проєкту. Від прорахунку навантажень до 3D моделі.
Будівництво парків пригод

Виробництво

Виробляємо на своєму виробництві елементи Via ferrata. Проводимо їх тести на безпеку та міцність. Покриваємо захистом.
Будівництво парків пригод

Монтаж

Виїжджаємо на місце для остаточного монтажу всіх елементів Via ferrata. Тестуємо безпечність експлуатації.
Будівництво парків пригод

Навчання персоналу

Якщо потрібно готуємо методичні матеріали під ваш проєкт і проводимо навчання персоналу.
Документація на парк

Документи

Підготовка пакета документів, Сертифікати на спорядження, паспорти атракціонів та інші.
Будівництво парків пригод

Технічний супровід проєкту

Проводимо профілактику і перевірку всіх елементів Via ferrata.

Ваш бізнес заслуговує на кращих професіоналів

Звертайтеся - розпочнемо новий проект!

Наші проєкти: