Мотузковий курс

Мотузковий курс

Мотузковий курс — це активний тренінг, тривалістю від 3 годин до 4 днів, звернений на вдосконалення навичок роботи в команді, team building (командоутворення). Основний інструмент курсу — альпіністське спорядження (карабіни, мотузки, страхувальні системи), від чого і походить назва курсу. Іноді курс застосовується у складі тренінгів особистісного зростання. Найчастіше щодо мотузкових курсів будуються індивідуальні мотузкові перешкоди.

Про курс

У процесі проходження мотузкового курсу ґрунтується атмосфера творчого пошуку, розвивається здатність до прийняття нестандартних рішень, посилюється взаємодопомога та підтримка у команді. На прикладі важких вправ команда навчається вирішувати колективне завдання, розробляти стратегію та тактику її вирішення. Учасники мотузкового курсу перемагають свої бар’єри у спілкуванні, стають ближчими один до одного, все це сприяє швидкому та природному згуртуванню колективу. Аналізуючи поведінку учасників, на окремих етапах курсу, можна зрозуміти, хто вплинув на ухвалення рішення, хто посів пасивну позицію і до чого це призвело. У результаті можна підбити підсумки, що можна було зробити краще чи інакше, як вчинити наступного разу, як здолати тяжкість у житті більш результативним способом. Головні цілі мотузкового курсу — створення команди та виявлення лідерів.

Що таке мотузковий курс

Короткий опис мотузкового курсу

Вправи для розминки.

Розминки — це тривалі вправи, які проводяться для активізації групи на початку тренінгу. Основна мета розминки – розігрів, тому більшість розминок спрямовані на фізичну активність. Так само розминка дозволяє незнайомій групі швидше пройти етап знайомства та полегшує подальшу комунікацію.

Вправи для розминки.
Низький мотузковий курс.

Низький мотузковий курс.

У «низьких» вправах учасникам не потрібно підніматися на висоту більше двох метрів, від сюди і назва. Здебільшого учасникам необхідно подолати дистанцію з пункту А до пункту Б із проходженням перешкод, що зустрічаються на маршруті. Для проходження перешкод учасникам знадобиться додатковий реквізит. Страховку під час проходження етапів «низького» курсу забезпечують самі учасники тренінгу та, в деяких варіантах, тренер. Залежно від цілей тренінгу та поточної ситуації в команді можна підбирати різноманітні вправи, що з більшою чи меншою ефектністю акцентує на певні завдання. Одним із засобів управління динамікою та групою в ході «Низьких» вправ є прийняття певних правил проходження етапу.

Високий мотузковий курс

High Ropes Elements – високі вправи мотузкового курсу їхня основна особливість у тому, що вони проходять на висоті від 7 до 15 метрів і вимагають навичок користування альпіністськими системами. Виконуються всі високі вправи зі страховкою, яку забезпечує тренер. Зазвичай на майданчику тренінгу будуються 3-4 «високі» вправи.

Основна особливість високого мотузкового курсу в тому, що на відміну від «низьких» вправ, де мірило успіху, — вдале виконання завдань усіма членами групи для участі у «високих» вправах будь-який учасник робить особистий вибір. Тобто інструктор просить будь-кого ухвалити рішення самостійно, розвиваючи лідерство.

Високий мотузковий курс
Приклади вправ мотузкового курсу

Приклади вправ мотузкового курсу

  • Падіння на довіру – падіння на руки членів усієї команди спиною вперед, не бачачи куди падаєш.
  • Стрибок з висоти на трапецію розташовану за кілька метрів.
  • Розтяжки – вправа для двох, у якій учасникам необхідно подолати натягнуті на невеликій висоті мотузки, допомагаючи один одному витягнутими руками.
  • Болото — команді потрібно перебратися через умовне болото, використовуючи для цього купини та обмежену кількість жердин.
  • Стіна – вся команда повинна перебратися через високу стіну (стандарт 4 м 20 см), без використання підручних засобів. Зазвичай фінішне завдання.
  • Мінне поле — для двох учасників, одному з них необхідно подолати поле з перешкодами із зав’язаними очима, виконуючи команди іншого.

Найчастіше завдання підбираються індивідуально залежно від потреб компанії. Для отримання більш детальної інформації про проведення мотузкового курсу звертайтесь до нашої компанії.

Замовити проведення мотузкового курсу

Якщо ви плануєте, проведення мотузкового курсу обов’язково звертайтесь до професіоналів. Ми із задоволенням проведемо курс або проконсультуємо Вас з усіх питань.

Ваш бізнес заслуговує на кращих професіоналів

Звертайтеся — розпочнемо новий проєкт!

Наші проєкти: