Будівництво zipline (зіплайн)

Будівництво ZipLine

ZipLine (зіплайн) — це натягнутий під певним кутом трос (мотузка) по якій, за допомогою карабіна або блочка люди переміщуються під силою тяжіння.

Zipline (зіплайн), тролей це не просто мотузка під нахилом

Здавалося б, чого варто збудувати zipline: натягнув мотузку під нахилом, прикріпив до неї блочок, а до ролика людини. Швидкість спуску пропорційна куту нахилу мотузки або троса та легкості обертання ролика. Але тут не все так просто. Щоб побудований zipline був безпечний, спочатку необхідно прорахувати навантаження, яке буде при спуску людини. Від прорахунків залежить, які матеріали необхідно використовувати при будівництві, діаметр мотузки або троса, які ролики, систему для кріплення людини. Також необхідно точно розрахувати кут нахилу, інакше відвідувач може просто не доїхати до фінішу або ще гірше розвинути надмірну швидкість. Не варто забувати і про систему гальмування, яка має працювати для різних вагових категорій відвідувачів.

Постараємося описати як побудувати безпечний тролей, але, все ж таки, настійно рекомендуємо звертатися при будівництві до професіоналів.

Zipline (зіплайн), тролей це не просто мотузка під нахилом
Підбір місця для zipline

Підбір місця для zipline

Одним із найважливіших етапів будівництва zipline є правильний підбір місця. Майданчики старту та фінішу мають бути на височини. Перепад по висоті безпечної швидкості варто розраховувати: 6-10 метрів на 100 метрів.

Під трасою не повинно бути рослинності і бажано мати коридор 5-10 метрів завширшки. Якщо натягується мотузяний тролей, варто пам’ятати, що з часом, мотузка розтягується і починає провисати.

Фінішний майданчик

Фінішний майданчик варто будувати на висоті від 1,5 до 2 метрів. Це убезпечить відвідувача від несподіваної зустрічі із землею, за великої ваги чи тендему.

Що вибрати для зіплайну мотузка чи трос?

Якщо Ви плануєте використовувати мотузку, то потрібно розуміти, що її необхідно міняти щороку, тому потрібно вибирати таку, щоб була мінімально схильна до розтягування. Мінімальний діаметр десять міліметрів, ідеальний варіант 11-12 мм. Довжина мотузки: довжина zipline + 25%.

Трос — тут все набагато простіше. Він значно дорожчий за мотузку, але й прослужить вам від 3 до 5 років.

При виборі троса варто наголосити на більш м’який, це значно спростить його закріплення в точках старту і фінішу. Діаметр троса від 8 до 12 мм. Довжина також +25%

Що вибрати для зіплайну мотузка чи трос?
Старт та фініш zipline

Старт та фініш zipline

Стартовий майданчик.

Для довгострокового zipline на дереві чи опорі будується спеціальний майданчик, розміром щонайменше 2х2 метри для зручного розміщення інструктора та відвідувача. Не забуваємо про надійність точки кріплення зіплайн, якщо це дерево, то варто зміцнити його додатковими відтяжками у протилежний бік від напрямку переправи.

Для кріплення мотузки використовується вузол багнет. Для кріплення троса використовуються спеціальні затискачі тросу, обов’язково, якщо кріпити трос до живого дерева необхідно розмітити прокладку, яка збереже дерево від пошкоджень.

Фінішний майданчик.

Вона має розташовуватися на 1,5-2 метри над землею. Для створення гарного натягу зіплайн використовують систему блоків (поліспас) та лебідки.

Система гальмування

При спуску відвідувач поступово набирає швидкість, для плавної та безпечної зупинки слід використовувати систему гальмування. Існує безліч способів організувати гальмування від системи противаг до спеціальних механічних пристроїв.

Найпростіший спосіб дозволу на фініші сітки, що вловлює, яка ловить учасника. Цей спосіб використовується при невеликих тролеях із невеликим ухилом.

Система противаг: перпендикулярно тролею розміщується мотузка, один кінець цієї мотузки закріплений до вантажу, вага залежить від нахилу та натяжки переправи; другий кінець кріпиться до тролів за допомогою карабіну. Коли учасник в’їжджає в карабін, вся його енергія витрачається на підйом вантажу, і він поступово зупиняється.

Також існує ряд механічних пристроїв, які ми зазвичай використовуємо при створенні гальмівної системи тролів.

Безпека. Перед тим, як запускати відвідувачів на атракціон, необхідно провести його тестування, для цього використовуються спеціальні манекени з вагою від 65 до 110 кілограмів.

Система гальмування
Спорядження для спуску

Спорядження для спуску

Залежно від довжини та ухилу можна використовувати альпіністське спорядження або спеціальні сидіння з кріпленнями для спуску. Альпіністське спорядження складається із системи, двох вусів з карабінами та блочків.

Замовити будівництво zipline:

Якщо ви плануєте, будівництво zipline обов’язково звертайтесь до професіоналів. Ми із задоволенням збудуємо зіплайн або проконсультуємо Вас з усіх питань будівництва цього атракціону.

Будівництво парків пригод

Проєктування

Після заповнення брифа ми починаємо проєктування нового проєкту. Від прорахунку навантажень до 3D моделі zipline.
Будівництво парків пригод

Виробництво

Виробляємо на своєму виробництві елементи зіплайну. Проводимо їх тести на безпеку та міцність. Покриваємо захистом.
Будівництво парків пригод

Монтаж

Виїжджаємо на місце для остаточного монтажу всіх елементів zipline. Тестуємо безпечність експлуатації.
Будівництво парків пригод

Навчання персоналу

Готуємо методичні матеріали під ваш проєкт і проводимо навчання персоналу.
Документація на парк

Документи

Підготовка пакета документів, Сертифікати на спорядження, паспорти атракціонів та інші.
Будівництво парків пригод

Технічний супровід проєкту

Проводимо профілактику і перевірку всіх елементів zipline.

Ваш бізнес заслуговує на кращих професіоналів

Звертайтеся - розпочнемо новий проект!