/

13.04.2023

Найнеймовірніші мости

Чортів міст, Болгарія

Мости були побудовані як засіб для подолання перешкод, але це справжні твори архітектури, які гармонійно вписуються в природу. Ми зібрали фотографії найкрасивіших та найоригінальніших мостів.

Останнім часом підвісні мости почали часто використовувати в екскурсійних цілях, будуються цілі стежки серед лісу з мостів у перемішку з екстремальними розвагами типу zipline (тролів) називаються тропи Canopy Tours.

Місячний Міст у парку Даху, Тайпей, Тайвань.

Місячні мости це сильно вигнуті пішохідні містки, що нагадують півмісяць, дуже поширені в Азії, типовий для садів Тайваню, Китаю і Японії. Дуже функціональний, тому що практично не займають місця, а так само дозволяють пропливати невеликим судам.

Місячний Міст у парку Даху, Тайпей, Тайвань.

Райдужний пішохідний міст у Магонгу, Тайвань

Був колись не помітний собі міст у Мангонзі, але місцева влада вирішила прикрасити сумний краєвид і заодно залучити туристів і найняла дизайнерів, щоб ті придумали щось оригінальне і красиве. Швидше за все, через форму мосту було прийнято рішення перетворити його на веселку, вийшло досить оригінально, і райдужний міст є основною пам’яткою Магонге.

Райдужний пішохідний міст у Магонгу, Тайвань
Райдужний пішохідний міст у Магонгу

Міст Мойсея, Нідерланди

Міст Мойсея (Moses Bridge) знаходиться в містечку Хальстерен — це справжній витвір мистецтва, який отримав відразу після відкриття 2011 року титул «Краща споруда 2011 року» в Нідерландах. Довжина мосту 50 метрів, архітектори: Ро Костер (Ro Koster) та Ед Кіл (Ad Kil) Матеріал Деревина Accoya®, Червоний ангелім (Dinizia excelsa). Вартість будівництва мосту €250 000.

Міст Мойсея, Нідерланди

Карлів міст, Прага

Карлів міст (чеш. Karlov most) – це один із середньовічних мостів Праги, через річку Влтаву, що дозволяє потрапити з Мала Країна в Стері Місце (основне місто з історичним центром). Довжина мосту складає 520 метрів, ширина 9,5 метрів. Міст складається з 16 арок, які облицьовані тесаними блоками пісковика. Спочатку міст називався Празьким, але в 1870 був перейменований на Карлів міст, на честь творця Карла IV. Міст цікавий для туристів за рахунок тридцяти скульптур, які прикрашають його по всій довжині.

Карлів міст, Прага

Міст Дракона в Дананг, В’єтнам

Міст Дракона був збудований на честь 38-річчя визволення міста Дананг. Міст приваблює туристів гігантська фігура дракона, з голови якого особливим випадком викидається полум’я вогню, а у звичайні дні замість полум’я ллється вода, підсвічування моста складається з 15 000 світлодіодних ламп. Збудували міст американські архітектори, будівництво тривало 4 роки і коштувало 85 мільйонів доларів.

Міст Дракона в Дананг, В'єтнам

Міст Нескінченності (Infinity Bridge), Стоктон-он-Тіс, Англія

Міст Нескінченності це пішохідний міст через річку Тис у містечку Стоктон-он-Тіс у північно-східній Англії. Міст названий на честь символу нескінченності утвореного вигнутою аркою мосту та її відображенням у воді. Довжина моста 240 метрів, вартість будівництва 15 мільйонів фунтів.

Міст Нескінченності (Infinity Bridge), Стоктон-он-Тіс, Англія

Старий міст у місті Мостар, Боснія

Старий міст (босн. Stari most) — пішохідний міст через річку Неретву у місті Мостарі, Боснія та Герцеговина. Є сучасною копією стародавнього мосту, повністю знищеного хорватськими бойовиками в 1993 році. Архітектурний символ Мостару. Об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.

Міст був збудований у 1557—1566 роках у період панування Османської Імперії при султані Сулеймана Чудовому архітектором Мімаром Хайреддіном. Конструкція складалася із 456 вапнякових блоків. Склепінчастий проліт моста мав довжину 30 метрів та ширину 4 метри. У XVII столітті по обидва боки моста було споруджено фортечні вежі: Тара на лівому та Халебія на правому берегах.

Старий міст у місті Мостар, Боснія

Римський міст Кангас-де-Оніс, Іспанія

Римський міст — з’єднує два береги річки Селля, найцікавіше, що міст був побудований у середні віки за короля Альфонсо XI Справедливого в XIV і не має жодного відношення до Римської імперії, проліт мосту прикрашає астурійський Хрест Перемоги.

Римський міст Кангас-де-Оніс, Іспанія

Місячний міст, Сан-Франциско, США

Японський чайний сад у Сан Франциско (Japanese Tea Garden) — частина міського парку Голден Гейт (Golden Gate Park), що спочатку створена як фрагмент Каліфорнійської міжнародної виставки, що проходила в Сан Франциско в 1894 році, і є найстарішим садом у японському стилі на території Сполучених Штатів . У цьому парку знаходиться класичний місячний міст.

Місячний міст, Сан-Франциско, США
Місячний міст, Сан-Франциско, США

Руїни стародавнього мосту на півдні Франції

Руїни стародавнього мосту на півдні Франції

Небесний міст Лангкаві, Малайзія

“Небесний міст Лангкаві” (Langkawi Sky Bridge) – був побудований на острові Лангкаві для того, щоб люди змогли насолодитися навколишньою красою природи повною мірою. Міст побудований над ущелиною і з’єднує два вершини гори Ганунг. Форма моста вигнута для більшого охоплення пейзажів і можливостей поглянути на острів під різними ракурсами. Міст тримається на 8 тросах, прикріплених до однієї опори. Довжина 125 метрів, ширина 1,8 метра, розташована на висоті 700 метрів над рівнем моря. Щоб потрапити на міст вам доведеться проїхати на двох канатних дорогах завдовжки 2,2 кілометри.

Небесний міст Лангкаві, Малайзія

Місток через річку

Просто красивий міст через річку, місце, на жаль, встановити не вдалося.

Місток через річку

Сан Хуан де Гастелугаче, Іспанія

Гастелугаче (повна назва Сан-Хуан де Гастелугаче) – це невеликий острів, розташований на півночі Іспанії, в затоці Біскай. Цей острів відомий своїм мостом — сходи якого складаються з 237 сходинок, що ведуть до невеликої хатини самітника на самому верху. Вузький кам’яний міст побудували спеціально для того, щоб з’єднати материк з островом.

А ще тут знімали Ігри престолів.

Сан Хуан де Гастелугаче, Іспанія
Сан Хуан де Гастелугаче, Іспанія

Міст на повітряних кулях, Великобританія

Довгий мотузковий міст зроблений з кедрового дерева, піднімають його над водою три повітряні кулі наповнені гелієм, а кінці моста йдуть прямо у воду. Ідея автора — це спроба оживити мрії в потоці повсякденного життя — Олів’є Ґроссетет.

Міст на повітряних кулях, Великобританія

Райдужний міст-фонтан «Банпо», Південна Корея.

Міст Банпо і фонтан Місячна Веселка це одна з головних визначних пам’яток Сеула. Міст потрапив у книгу Гіннесса як «найдовший фонтан на мосту». Розташований міст над річкою Хан у центрі Сеула (Південна Корея). Знаменитий фонтан знаходиться по обидва боки моста довжиною 570 метрів, повна довжина фонтану 1140 метрів. Міст обладнаний 10 000 LED ліхтариками, які підсвічують 190 тонн води, які падаю за одну хвилину!

Райдужний міст-фонтан «Банпо», Південна Корея.

Чортів міст, Болгарія

Чортовий міст (або Dyavolski, або по-турецьки Sheytan Kyupriya) це зразок середньовічної архітектури. Міст розташований у долині недалеко від міста Ардіно, міст збудований над річкою Арда. Чортовий міст був побудований в період з 1515 по 1518 османами. Він розташований за 420 метрів над рівнем моря і оточений з обох боків крутими скелястими схилами. Його довжина складає 56 метрів (183,7 футів), а ширина 3,5 метра (11,5 фути). Чортовий міст забезпечений 12-ти сантиметровими кам’яними парапетами по краях (4,7 дюйма) і хвилерізами, розміщеними проти руху течії річки Арда. Ця геніальна для свого часу споруда складається з трьох правильних основних арок та невеликих додаткових арок у його бічних склепіннях, призначених, в основному для дренажу та контролю за рівнем води. Висота середньої центральної арки складає 11,5 метрів (37,7 футів). 24 лютого 1984 року міст був оголошений національною пам’яткою культури.

Чортів міст, Болгарія

Екодук, Нідерланди

Екодук це міст для переходу тваринами над автомобільними дорогами. Правда не підвісний міст, але на увагу заслуговує.

Екодук, Нідерланди

Міст Алішань, Тайвань

Міст розташований у лісі на туристичній стежці Алішаньського Національного Природного Парку

Міст Алішань, Тайвань

Міст з коріння дерев, Індія

Міст з коріння дерев, Індія
Підвісний Міст з коріння дерев, Індія

Міст у Шахарі, Ємен

Шахар це село, розташоване на вершині гори, поряд із величними вершинами Джебель-Шахар. Коли село було фортецею імамів. Шахар міст сполучає дві вершини гори, тим самим забезпечуючи порівняно простий спосіб переміщення людей між селами у цьому районі. Шахар мосту в Ємені був побудований в 17 столітті, його початковою метою було служити як допомога в боротьбі проти турецьких загарбників. Багато хто говорить, що місцеве населення може буквально знищити міст протягом кількох хвилин у разі безпосередньої небезпеки.

Міст у Шахарі, Ємен

Захмарний природний міст, гора Рейнір, США

Захмарний природний міст, гора Рейнір, США
Природний міст, гора Рейнір, США

Костянтинівський міст, Алжир

Костянтинівський міст, Алжир

High Trestle Trail штат Айова, США

High Trestle Trail – це залізнична стежка, що пролягає від Анкені до Вудворда в центральній Айові. Стежка відпочинку була відкрита 30 квітня 2011 року. Це асфальтована рекреаційна дорога, яка пролягає через округи Полк, Сторі, Бун і Даллас. Назву стежки походить від колишнього мосту 1913 року, який перекидав річку Де-Мойн між містами Мадрид і Вудворд.

High Trestle Trail штат Айова, США

Висячий міст Капілано, Ванкувер, Канада

Висячий міст Капілано – знаходитися на висоті 70 метрів над однойменною річкою і довжиною 137 метрів, він був натягнутий в 1889 для робітників тартак. Але в середині XX століття було проведено повну реконструкцію мосту, і Капілано став туристичною пам’яткою. Троси моста можуть витримати вагу 90 тонн.

Висячий міст Капілано, Ванкувер, Канада

Казковий міст, Шотландія

Казковий міст, Шотландія

Міст Пуенте-Нуево, Іспанія

Пуенте-Нуево (ісп. Puente Nuevo — «Новий міст») — міст XVIII століття заввишки 98 метрів через річку Гуадалевін у місті Ронді. Кам’яний трьох арковий міст — один із трьох, перекинутих через ущелину Тахо де Ронда глибиною 120 м. Міст був побудований за проєктом іспанського архітектора Хосе Мартіна де Альдеуели, який також спроєктував арену для бою биків у Ронді. Будівництво тривало з 1759 до 1793 року.

Міст Пуенте-Нуево, Іспанія

Міст світу в Тбілісі, Грузія

Міст Миру – (вантаж. მშვიდობის ხიდი) пішохідний міст на річці Кура в Тбілісі, Грузія. Міст складається із 156-метрового сталевого каркаса, покритого склом. Вся конструкція спирається на 4 потужні опори. Міст був збудований з ініціативи президента Грузії Михайла Саакашвілі. Замовником виступила мерія Тбілісі. Міст було офіційно відкрито 6 травня 2010 року. Архітектором мосту є італієць Мікеле де Луккі (Michele De Lucchi), який до цього побудував Авлабарську резиденцію і нову будівлю Міністерства внутрішніх справ. Дизайнером освітлення став француз Філіп Мартіно (Philippe Martinaud)

Міст світу в Тбілісі, Грузія

Міст Свободи, Будапешт

Міст Свободи (угор. Szabadság híd) — міст через річку Дунай у Будапешті. Міст має довжину 333 м, ширину 20 м і з’єднує Буду та Пешт. “Міст на площі Вамхаз” був побудований в 1894-1896 роках за проектом Яноша Фекетехазі. Згодом звався міст Митниці, будівля якої стояла на пештській набережній, потім міст був перейменований на міст Франца Йосипа, який його відкривав. Після відновлення міст отримав назву Міст Свободи. Вершини чотирьох щог мосту прикрашають статуї турулів — птахів з угорської міфології. У 1945 році міст був підірваний німецькими військами, що відступають, але до серпня наступного року він був відновлений.

Міст Свободи, Будапешт

Чортів міст, Німеччина

Чортовий міст, також відомий як міст Ракотцбрюке, знаходиться в німецькому парку Кромлау. Ця надводна кам’яна дуга була побудована в 1860 році і донині вражає багатьох своєю диявольською точністю та мальовничим оточенням. Міст разом зі своїм відображенням утворює чітке коло, незалежно від точки спостереження.

За легендою один малоуспішний архітектор уклав угоду з нечистим духом, який обіцяв допомогти йому створити незвичайний міст, але натомість вимагав душу першого, хто пройде новонародженою переправою на інший берег. Нечистий вселився в людину і допоміг їй збудувати бажане. Коли міст був завершений, злий дух вийшов із тіла і почав чекати на свою «плату». Хитрий архітектор пустив по мосту собаку. Від обурення погань кинулась у воду і її більше ніхто не бачив.

Чортів міст, Німеччина
Чортів міст, Німеччина

Берленга, Пеніше, Португалія

Берленга, Пеніше, Португалія

Міст у Кемері, Туреччина

Міст у Кемері, Туреччина

Міст до готичного храму Las Lajas Sanctuary, Колумбія

Міст до готичного храму Las Lajas Sanctuary, Колумбія

Бастайський міст (Basteibrucke), Саксонська Швейцарія, Німеччина

Бастай відомий вже понад 200 років унікальним Бастайським мостом (нім. Basteibrücke).Спочатку побудований дерев’яним у 1824 році. У 1851 замінений сучасним з пісковика. Міст — історична пам’ятка, архітектурна пам’ятка, яку охороняє держава. Він має довжину 76,5 м і перекриває своїми 7 дугами глибоку (40 м) ущелину під назвою Mardertelle.

Бастайський міст (Basteibrucke), Саксонська Швейцарія, Німеччина
Бастайський міст (Basteibrucke)
Бастайський міст (Basteibrucke)

Віадук Гленфіннан, Шотландія

Віадук Гленфіннан, Шотландія

Міст Мізарела, Жереш, Португалія

Міст Мізарела, Жереш, Португалія

Острів Скай, Шотландія

Острів Скай, Шотландія

Водоспад Лотефоссен, Норвегія

Водоспад Лотефоссен, Норвегія

Малтнома-Фолс, Орегон, США

Малтнома-Фолс, Орегон, США

Карбридж, Шотландія

Карбридж, Шотландія

Понте Гоббо, Італія

Понте Гоббо, Італія

Міст в ущелині De L’Areuse, Швейцарія

Ущелина Ароза — це гарний каньйон, що знаходиться між муніципалітетом Нуарег (Noiraigue) та округом Будрі (Boudry) у західній Швейцарії. Однією з його головних пам’яток є кам’яний арковий міст під назвою “pont du saut du brot”, з якого можна помилуватися кількома водоспадами і маленькими озерами, розташованими навколо ущелини.

Міст у ущелині De L’Areuse, Швейцарія

Міст у горах Піндос, Греція

Міст у горах Піндос, Греція

Ермітажний міст, Шотландія

Ермітажний міст, Шотландія

Водоспади Мюллерталя, Люксембург

Мюллертал області на сході Люксембургу також відомий як Маленька Швейцарія.

Водоспади Мюллерталя, Люксембург

Міст у горах Хуаншань, провінція Аньхой, Китай

Міст безсмертних по праву вважається природним та надбанням у світі. Друга назва мосту «Казковий міст», порівняно з іншими мостами, він досить молодий побудований в 1987 році, міст з’єднує 2 короткі тунелі, видовбані прямо в скелях, висота над рівнем моря 1320 метрів.

Міст у горах Хуаншань, провінція Аньхой, Китай

Чортовий міст (нім. Teufelsbrucke)

Назва трьох мостів через річку Рейс у Швейцарії поблизу селища Андерматт, в Альпах, за 12 км на північ від перевалу Сен-Готард. Дерев’яний міст у Андерматта існував з 1230 до 1707 року. Перший кам’яний міст був перекинутий через ущелину Рейс у 1595 році. За переказами, що дали назву мосту, місцевим жителям довгий час ніяк не вдавалося побудувати міст, оскільки бурхливий потік зносив спорудження, що постійно відновлювалося. Тоді в змову з будівельниками вступив біса. Він запропонував допомогти у будівництві мосту, з тією умовою, що забере душу першого, хто перейде мостом. Міст був збудований, проте місцеві жителі перехитрили біса, пустивши по мосту козеня. На згадку про легенду на скелі біля чортового мосту червоною фарбою було намальовано чорт і козеня. Ці зображення збереглися досі. Чортовий міст являв собою вузьку кам’яну арку довжиною близько 25 метрів, перекинуту над ущелиною на висоті 22 — 23 метри над бурхливим потоком.

Чортовий міст (нім. Teufelsbrucke)
Тетера Павел

Тетера Павел

Засновник компанії Rope Park. Головний спеціаліст по проєктуванню мотузкових парків, парків розваг та благоустрою міст. Досвід понад 23 роки.

5 коментарів

  1. Вы когда-нибудь задавались вопросом о том, какой мост самый длинный в мире? Или самый высокий? Или наиболее часто фотографируемый? Или самый необычный?

  2. До вашого відома найдовшим пішохідним мостом є міст, що знаходиться в місті Атирау. Побудований 2001 року. Довжина який становить 551 метр. І занесений до книги рекордів гіннесу.

  3. Спасибо за великолепную подборку! Мостов, достойных внимания, действительно много, но вы показали спектр возможностей и находчивости человека. Безумно интересно!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment