/

11.04.2023

Інсталяція “На орбіті” Tomas Saraceno

Інсталяція "На орбіті" Tomas Saraceno

Арт-об’єкт з використанням елементів мотузкового парку підкорив усю Європу. Аргентинський художник та дизайнер Томас Сарацено (Tomas Saraceno) створив гігантську повітряну інсталяцію «На орбіті» (In Orbit). На висоті понад 30 метрів над площею музею Штендехаус К21 у Дюссельдорфі відвідувачам пропонують, прогуляється серед хмар, поборів гравітацію.

Арт-об’єкт «На орбіті» складається з численної кількості прозорих та дзеркальних сфер різних розмірів та елементів мотузкових парків (страхувальної сітки, мотузок та тросів). Це абсолютно безпечна і сучасна конструкція площею 2500 квадратних метрів, з вагою 3000 кілограмів, найбільша куля 8,5 метрів в діаметрі і важить 300 кг. «На орбіті» складається з трьох рівнів скоєних між собою та виходами на балкони музею Штендехаус.

Інсталяція "На орбіті" Tomas Saraceno

Завдяки використанню спеціальних матеріалів, які часто застосовуються у будівництві мотузкових парків, стало можливо досягти ефекту «польоту людини». Якщо спостерігати з першого поверху складається враження: що люди просто ширяють у хмарах нескінченного неба.

Інсталяція "На орбіті" Tomas Saraceno
Інсталяція "На орбіті" Tomas Saraceno
«Коли я дивлюся на багатошарові прозорі рівні, лінії та сфери, я згадую моделей нашого Всесвіту, що складається з сил гравітації та космічних тіл. Для мене ця робота візуалізує просторово-часовий континуум, тривимірне павутиння павука, послідовність нейронів у мозку, темну матерію, або структуру Всесвіту. На орбіті пропорції вступати в нові відносини, людські тіла стають планетами, молекулами або чорними дірками», – сказав Сарацено про свою інсталяцію. Для створення арт-об’єкта Томасу знадобилося три роки роботи у співпраці з інженерами, архітекторами та фахівцями у будівництві мотузкових парків.
Тетера Павел

Тетера Павел

Засновник компанії Rope Park. Головний спеціаліст по проєктуванню мотузкових парків, парків розваг та благоустрою міст. Досвід понад 23 роки.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment