/

20.03.2023

Варіанти страховки для мотузкових парків

Дитячій мотузковий парк

Система страховки – це спосіб убезпечити перебування учасника на мотузкових етапах та утримати його від зриву. Недоліки в системі страховки неприпустимі, бо від її якості залежить безпека учасника. Наше головне правило: якщо ноги учасників вищі, ніж на 1 метр над землею, мають бути використані страхові системи для забезпечення їхньої безпеки.

Є кілька основних способів страхування застосовних при проведенні мотузкового курсу і будівництві мотузкових парків, вибір якої страховку використовувати залежить від особливостей і завдань мотузкового парку.

Гімнастична страховка

Застосовується тільки при вправах низького мотузкового курсу. Декілька членів команди стоять безпосередньо поруч із учасником, який знаходиться на елементі курсу. Команда тримає витягнуті руки на відстані приблизно 20-30 сантиметрів від тіла учасника і стежать за його рухами. У разі зриву команда повинна бути готова зловити його. Цей тип страховки використовується лише на елементах курсу, розташованих не вище 1 метра над землею.

Гімнастична страховка
Дитячій мотузковий парк

Страховка переклацанням

Цей метод страхування заснований на стандартній страховці, яку використовують альпіністи, так само цей тип страховки використовується під час проходження маршрутів Via-Ferrata. Учасник самостійно контролює свою безпеку за допомогою альпіністського спорядження. При завершенні проходження мотузкового етапу учаснику необхідно по черзі перестебнути карабіни на страхувальні петлі наступного етапу. Для використання цієї системи страховки необхідно два карабіни (можливо три) блоків для спуску на тролів з петлями «вусами», прикріпленими до альпіністської системи. Головне правило такої страховки: «Завжди має бути одна точка страховки». Страхувальні перила складаються з горизонтально натягнутої мотузки або троса, що проходить через весь парк на різній висоті над етапами.

Існує безліч варіантів кріплення та різновидів карабінів для цього типу страховки. Ми вважаємо за краще використовувати спеціальні «вуси» з карабінами «блочками» компанії Smart Belay. Це спеціальні карабіни у верхній частині, яких знаходиться рухливий ролик, при кріпленні його на мотузку він ковзає по ній, знижуючи тертя. Перевагою цих карабінів є те, що вони не так швидко зношуються, учасник вшановує себе більш комфортно на етапах за рахунок менше тертя карабіна про трос. При зриві не потрібно лізти за учасником, достатньо подати йому мотузку і перетягнути до кінця етапу.

Ще одним з плюсів Smart Belay є зв’язок між двома карабінами через ремінці, таким чином, якщо один карабін відкритий, то другий карабін не може відкритися, поки не закриєте перший. Так вирішується проблема безпеки учасника, він може опинитися на етапі без жодної точки страховки.

Страховка переклацанням
Безперервне страхування

Безперервна страховка

Безперервне страхування мотузкового парку
Це найновіша система страховки та найбезпечніша на даний момент, яка виготовляється нашими партнерами в Бельгії. Принцип дії полягає в об’єднанні всіх страхових тросів в єдину систему, якою пересувається спеціальний страхувальний пристрій. Таким чином, від учасника не вимагається жодних додаткових дій при проходженні маршруту. Учасник кріпиться до страховки на самому початку маршруту, переходячи з одного етапу на інший, йому не потрібно вилуговувати карабіни зі страхувальних петель, єдиним місцем, де учасник може від’єднатися від страхової системи є фініш. У мотузкових парках безперервна система страховки вважається найбезпечнішою.

Застосування цього виду страховки є оптимальним для парків з великим напливом відвідувачів, оскільки сильно зменшує час проходження учасника, та значно оптимізує кількість інструкторів. У всього є свої плюси та мінуси, одним із основних недоліків цієї системи її дуже висока вартість. Ще один мінус відсутність можливості швидкому учаснику випередити повільнішого, але це вирішується за допомогою монтажу двох паралельних безперервних систем страховки.

Безперервна страховка
Інструкторська страховка

Інструкторська страховка

Ми застосовуємо класичну альпіністську страховку лише у випадках, де неможливо обійтися описаними вище способами. Наприклад, це можуть бути завдання високого мотузкового курсу або інші, як правило, специфічні тренінгові завдання. Для страхування одного учасника потрібний один кваліфікований інструктор.

Страхувальні сітки

Цю систему страховки ми застосовуємо при будівництві дитячих мотузкових парків. Під кожним елементом парку ми натягуємо сітки для уловлювання учасників під час падіння з етапу. Це дуже зручний спосіб страховки дітей, оскільки позбавляє маленьких учасників додаткового спорядження, і дозволяє вільно переміщатися по всьому парку.

Страхувальні сітки
Тетера Павел

Тетера Павел

Засновник компанії Rope Park. Головний спеціаліст по проєктуванню мотузкових парків, парків розваг та благоустрою міст. Досвід понад 23 роки.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment